top of page
  • TrzyŹródła

Skok w drugie JA - Warsztaty w tradycji Tolteków

Zaktualizowano: 10 kwi 2021

Zapraszamy i gorąco polecamy niezwykłe wydarzenie w nieprzypadkowy czas. Warsztaty w tradycji Tolteków: „Skok w Drugie Ja”, na których za pomocą starożytnych praktyk zanurzysz się w świat, na co dzień niedostępny dla naszych rozbieganych zmysłów. Jest to wyjątkowe przeżycie, w otoczeniu przyrody i żywiołów, wpływające na naszą świadomość, rozszerzając postrzeganie rzeczywistości. Tolteckie dziedzictwo przetrwało w tradycjach rdzennej ludności Meksyku, Gwatemali i jest wciąż praktykowane, ze względu na niezwykłą skuteczność dla poszukiwaczy jedynej prawdziwej ścieżki, którą warto podążać: „ścieżki serca”. Jeśli marzyliście, czytając książki Carlosa Castanedy o innych wymiarach, to właśnie na tym warsztacie ich doświadczycie. Jeśli jesteś gotów, gotowa, jeśli czujesz w sobie zew i odwagę by stanąć na klifie i skoczyć w nieznane… ... poznasz MOC DRUGIEGO JA.

Głównym tematem tych eksperymentalnych warsztatów jest nasza natura posiadająca podwójne istnienie. Zamiast rozmawiać o podwójności lub o tym drugim „JA”, prowadzimy praktyczne ćwiczenia, żeby uczestnicy warsztatów mogli sami go doświadczyć. To bardzo mocne doświadczenie odsłania magiczną część naszej świadomości, którą zagubiliśmy we współczesnym świecie. Warsztaty są podzielone na dwie części. Pierwsza część odwołuje się do naszej codziennej rzeczywistości - „tonal” i jest prowadzona w pomieszczeniu, gdzie nasza praca skupia się na prawej części świadomości (specjalne odczuwanie zwykłej rzeczywistości). Częściowo będą to ćwiczenia w grupie i w parach, a częściowo specyficzne techniki, które mogą być użyte do praktyk i ćwiczeń do późniejszego pogłębiania i szerszego rozumienia naszej codzienności po powrocie do domu.

Tematy: 1. Tradycje Tolteków. 2. Człowiek jako pole energii (Indiwidualna Moc) 3. Nowe techniki - podsumowania.

Druga część prowadzona w otoczeniu natury skupiona jest na drugiej rzeczywistości - „nahual”, która dotyczy naszej niewypowiedzianej głębi. Dlatego jest owiana tajemnicą i nie opisujemy zarysu praktyk, by nasze ego nie miało żadnych wyobrażeń i scenariuszy. Składa się z prac i ciągłych ćwiczeń (bez wykładów), aby uczestnicy mogli doświadczyć swojego drugiego „JA” w sposób głęboki i namacalny. Ta praca koncentruje się na lewej stronie świadomości i jest niezwykle intensywnym wewnętrznym przeżyciem . Niektóre zajęcia mogą trwać do późnych godzin.

Co mamy osiągnąć?

1. Odnaleźć Siebie 2. Uratować świadomość drugiego „JA” 3. Odnaleźć wewnętrzną równowagę poprzez połączenie z naturą

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

- bandankę - mały nożyk (scyzoryk) - pumeks - notes i długopis - latarkę - karimatę - odpowiednie do pogody ubrania i obuwie

Zaczynamy w piątek 03.09.2021 o godzinie 10.00, kończymy w niedzielę 05.09.2021 popołudniu.

Miejsce warsztatu: „Trzy Źródła” Kotlina Kłodzka, Długopole Górne 7a

Cena warsztatu: 1000 zł

Informacje i zgłoszenia: mailowo: trzyzrodla@wp.pl , telefonicznie: 607-25-11-83

W cenie warsztatu wegetariańskie wyżywienie, oraz nocleg z własnym śpiworem.

Prowadzący warsztaty:

Warsztaty są prowadzone i koordynowane przez Sergieja Roslovec, kontynuatora działalności i nauk Victora Sancheza. Sergiej posiada dyplom instruktora metody AVP (Sztuka Świadomego Życia), pracując już od ponad 20 lat jako organizator warsztatów i nauczyciel AVP. Jego główne zainteresowania skupiają się na psychologii etnograficznej polegającej na pracy z rdzenną ludnością na świecie, gdzie również zdobywał doświadczenie w pracy ze starożytnymi metodami, oraz podróżach, podczas których dzieli się doświadczeniami jako prowadzący warsztaty AVP. Więcej o Sergieju i AVP na jego stronie: http://roslovets.com/

416 wyświetleń
bottom of page